Dajte mu drevenú stavebnicu na rozvoj jemnej motoriky MOY TOY

My rodičia máme zodpovednosť pri výbere hračiek, aj pri usmernení hry, lebo tým dieťa formujeme.

 

Vstúpte do sveta produktov MOY TOY

 

Spoločnosť 5St a stavebnice MOY TOY

 

Stavebnica MOY TOY bola vymyslená pre moje vlastné deti pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Dodnes mám na pamiatku odložene dve krabice plné zodratých podvozkov po hre môjho syna a synovca. Jeden z nich dnes študuje PhD na Harvarde a druhý z nich pre potreby našej firmy 5Sx vyvinul ultralightom nesenú gyroskopicky stabilizovanú plošinu reagujúcu na JPS signál a riadiacu 4 fotoaparáty, ktoré fotografujú nezávisle každý pod iným uhlom.

Rád by som veril, že im k tomu trochu pomohlo aj MOY TOY.

Peter Hudák, autor návrhu

o MOY TOY

STAVEBNICE PRE TVORIVÉ HRY DETÍ

Plastové hračky v neustálych inováciách zaplavujú trh. MOY TOY ponúka iný prístup – kvalitný návrh a výrobu a ku tomu nový prístup ku riešeniu drevenej hračky. Nie je to tradičná hračka s nádychom nostalgie, ani umelecký solitér. Vďaka týmto hračkám sa deti nielen dobre pohrajú, ale sa aj naučia veľa užitočných vecí. Hračky MOY TOY získali v roku 2014 2. miesto na výstave Etudy z dreva konanej pod záštitou Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene.

MOY TOY – DLHODOBÁ INVESTÍCIA

Rozvoj motorických zručností je dôležitý pre každého. Či už sa v budúcnosti stane klaviristkou, chirurgom, učiteľkou v materskej škole, alebo konštruktérom. Túto hru môže využiť v rodine viacero generácií. Vďaka robustnej koncepcii, ktorá zaručuje, že hračka pri rešpektovaní špecifík dreva (nemá rado vodu) môže urobiť radosť a službu naozaj dlho.

AKO VYZERÁ MOY TOY

Stavebnicu tvoria farebné dielce, z ktorých sa dá zostaviť všeličo – dieťa postupne zisťuje akú úlohu v konštrukcii rôznych strojov jednotlivé dielce majú. Podobajú sa na tie reálne – zo života a aj používané spoje sú skutočné. Malí konštruktéri tak skladajú niečo, čo neskôr môžu vidieť aj naživo.

Dôležitou súčasťou stavebnice sú nástroje, ktoré slúžia na stavanie /kladivo a kolíky/ a na rozoberanie spojov /kladivo a vyrážač kolíkov/ a tiež šnúry, ktoré zlepšujú zručnosti pri viazaní uzlíkov, ich prevliekaní a meraní. Deti si s nimi užijú kopec zábavy a navyše rozvíjajú zručnosť a jemnú motoriku dieťaťa. Všetky zostavy sú vytvorené tak, aby v nich bolo možné postaviť minimálne dve hračky súčasne. Deti si tak môžu trénovať zručnosť riešiť situácie v skupine detí alebo v spolupráci s dospelým.

MOY TOY A DIEVČATKÁ

Hračky MOY TOY obsahujú sady Malá rodina a Veľká rodina, ktoré boli vytvorené ako hračky viac orientované na dievčatká. Tieto sady obsahujú figúrky a dielce domov, nábytku, stromov aj automobilov na modelovanie životných situácií. Zistilo sa, že na rozdiel od chlapcov dievčatká majú po 5 roku života menej možností rozvoja technických zručností. To je určite chyba, pretože spojitosť medzi rozvojom motorických a manipulačných zručností v tomto veku a rozvojom technického myslenia v budúcnosti je nenahraditeľná.

MOY TOY AKO UČEBNÁ POMOCKA

Naše zostavy učia prvky dopravnej výchovy, stavebných konštrukcií pre stavbu budov a nábytku a niektoré zostavy boli vytvorené ako akčné – policajti, hasiči, letisko, lode. Deti si nenásilne rozvíjajú a upevňujú znalosti a zručnosti a pritom sa nenudia – zmena funkcie zostavy netrvá dlho. Malý počet krokov pomáha aj deťom v nízkom veku plánovať a predvídať koniec stavby. Pracovné postupy sú primerané veku a schopnostiam dieťaťa, takže hra ho baví a ku hračke sa deti radi vracajú.

 

Vážený dospelý, pozývame ťa do sveta MOY TOY

 

Vyberte si stavebnicu a pomaly sa vžite do hry spolu so svojím dieťatkom.

 

Najprv sa stanete pre svoje dieťa hrdinom, lebo budete vedieť určite viac ako ono, potom partnerom, lebo Vás bude potrebovať, aby hru mohlo úspešne rozvíjať. Pritom budete možno s úžasom sledovať, ako Vaše dieťa spočiatku neohrabane chytá kladivo, stále úspešnejšie zatĺka drevené kolíky, zvláda funkciu vyrážača, učí sa robiť uzlíky na mieste, kde to potrebuje a používa stále viac dielcov na stále nové projekty. Určite pritom vymyslí aj funkcie, na ktoré by ste neprišli ani vy.

 

Ak budete dieťa viesť trpezlivo a budete mu hlavne pomáhať, nie stavať zaň, každý úspech, každý zvládnutý spoj, alebo nová funkcia auta bude preňho, aj pre Vás odmenou a posunom v zázračnom svete poznania.

Všetky sady stavebnice MOY TOY získali certifikát na úrovni CE (vhodné na predaj v celej EÚ).

CE Certifikát
Možnosti online platby: